Великобілозерська районна державна адміністрація

Запорізька область, Великобілозерський район

Виділені районам бюджетні кошти на соціальні проекти витрачаються за призначенням

Дата: 20.03.2017 15:58
Кількість переглядів: 452

У цьому переконався перший заступник голови  облдержадміністрації Дмитро Давтян під час робочої поїздки до Михайлівського та Великобілозерського районів, де перевірив стан виконання робіт на основних соціальних об’єктах, які отримували бюджетне фінансування.

Посадовець відвідав КУ «Михайлівський НВК І-ІІ ст. – ДНЗ – загальноосвітня школа». Заклад був збудований у 1991 році та розрахований на 260 учнів. Нині тут навчаються 224 учні.

За словами директора навчального закладу Валентини Шахової, в районі є потреба у відкритті груп дошкільного навчання. Так, за офіційними даними, своєї черги до дитячого садка чекає понад 250 дітей. Саме тому було прийнято рішення віддати одне крило будівлі школи під будівництво дошкільного закладу.

У минулому році за рахунок коштів обласного бюджету та  співфінансування з районного бюджету було проведено реконструкцію (загальнобудівельні роботи, водопровід і каналізацію, електропостачання та електроосвітлення) на суму 1497 тис. грн., у т. ч. з обласного бюджету – 1347,3 тис. грн. Роботи повністю профінансовано та виконано. Зараз продовжується укомплектування дошкільних груп меблями та м’яким інвентарем.

Найближчим часом будуть відкриті три групи, у яких зможуть отримувати дошкільну освіту приблизно 60 дітей.

Крім цього, у січні 2016 року в Михайлівському НВК було введено в експлуатацію нову котельню, яка працює на пелетах.

- Проаналізували витрати газу та пелетів для опалення приміщень навчального закладу - економія коштів складає понад 35%, - прокоментував Дмитро Давтян.

За попередніми підрахунками, встановлення та введення в експлуатацію енергозберігаючого обладнання окупиться вже за 6-7 років.

У селі Високе Михайлівського району посадовці ознайомилися з ходом реконструкції спортивного комплексу та сільського будинку культури.

Будинок культури зведений у 1974 році. Останній ремонт у приміщенні проводився понад чверть століття тому.

- Завдяки тому, що в минулому році ми отримали фінансування з обласного бюджету, в будинку культури зроблено ремонт покрівлі. Це дозволило зберегти будівлю від подальшого руйнування. Наразі ми звертаємось до обласної влади з проханням виділити 1 млн. 490 тис. грн. Ці кошти потрібні для реконструкції будівлі з використанням енергозберігаючих технологій, - звернулася голова сільради с. Високе Тетяна Середа.

Представники обласної та районної влади оглянули також спортивний комплекс, який знаходиться у тій же будівлі.

Кілька років тому власником спорткомплексу стало агропідприємство «Таврія-Скіф».

-  За півтора року ми провели повну реконструкцію цього об’єкта, витративши 5 млн. грн. Також  установили котел, який може працювати як на дровах, так і на альтернативному паливі – пелетах. Потужність котла - 250 кВт. Цієї зими котел працював на мінімальну потужність. Але цього вистачало, аби забезпечити комфортний температурний режим у приміщенні спорткомплексу. Найближчим часом плануємо завезти спортивне обладнання і вже у квітні введемо сучасний спортивний комплекс в експлуатацію. Ми домовилися з ДЮСШ, що будемо їм здавати об’єкт в оренду за 1 грн. Ми – соціально відповідальний бізнес і прагнемо, аби наш район розвивався, – заявив керівник агропідприємства Олег Каліман.

Перебуваючи у Великобілозерському районі, Дмитро Давтян не залишив без уваги центральну районну лікарню, де минулого року  розпочалися масштабні ремонтні роботи.

За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, проведено ремонт терапевтичного відділення на суму 963,613 тис. грн. (загальна кошторисна вартість 998,433 тис. грн., у 2015 році за рахунок  субвенції використано кошти в сумі 34,820 тис. грн.). Наразі ремонтні роботи вийшли на фінішну стадію.

Проте проблемним залишається питання придбання нового обладнання.

Головний лікар медичного закладу Ольга Сторожко розповіла, що рентген-апаратура, яка на цей час функціонує в ЦРЛ, уже відпрацювала свій експлуатаційний термін та постійно виходить з ладу. На ремонт обладнання немає ні коштів, ні комплектуючих запчастин. Ціна нової рентгенівської системи – КРДЦ-02-Альфа – 2 млн. 360 тис. грн.

Дмитро Давтян запевнив, що обласна влада докладе максимум зусиль для того, аби люди отримували якісну медичну допомогу.  

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень