Великобілозерська районна державна адміністрація

У медичних закладах області буде скорочено понад 4 тисячі ліжок

Дата: 11.07.2016 15:59
Кількість переглядів: 401

Концепцію розвитку сфери охорони здоров’я та стан виконання Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження нормативу забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками у розрахунку на 10 тисяч населення» представила під час брифінгу директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Вікторія Клименко.

Посадовець повідомила, що Україна посідає четверте місце у Європі за кількістю ліжок на 10 тисяч населення. Постановою КМУ  затверджено граничний норматив забезпечення стаціонарними ліжками – 60 ліжок у розрахунку на 10 тис. населення. 

Новий норматив ліжкового фонду стосується всіх комунальних закладів охорони здоров’я. Постановою визначено завдання щодо приведення ліжкового фонду у відповідність до затвердженого  нормативу, зокрема - коригування кількості ліжкового фонду, зменшуючи його з урахуванням рівня захворюваності  населення та регіональних особливостей.

Наразі у закладах охорони здоров’я області налічується 14691 ліжко. За нормативами необхідно скоротити 4132 ліжка, після цього залишиться 10559, що відповідає нормативу.

Департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації здійснено аналіз ефективності використання наявного ліжкового фонду. Так, значно перевищено цей показник серед ліжок терапевтичного профілю,  кардіологічного, а також ендокринологічних,  пульмонологічних,  імунологічних, неврологічних, психіатричних тощо. Посадовець наголосила, що необхідно звернути увагу на недоцільність функціонування низки спеціалізованих ліжок у деяких закладах охорони здоров'я. У середньому близько 30% ліжок цілодобового перебування залишаються вільними протягом року.

- Слід зазначити, що за рахунок медичної субвенції в подальшому будуть фінансуватись лише ті ліжка, які враховані нормативом, решта надлишкових – за рахунок бюджету місцевої громади. Виконання поставлених завдань надасть можливість  підвищити ефективність використання наявних фінансових, матеріально-технічних і кадрових ресурсів, забезпечити належну якість медичних послуг, у тому числі за рахунок концентрації  складних і витратних видів медичної допомоги у  потужних та сучасно обладнаних закладах охорони здоров’я, а також дозволить усунути невиправдане дублювання медичних послуг, - зазначила Вікторія Клименко.

На сьогодні в рамках оптимізації скорочено 65 ліжок, при цьому жодного працівника не звільнено.

Оптимізувати ліжковий фонд планується до кінця поточного року. 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень