Великобілозерська районна державна адміністрація

Запорізька область, Великобілозерський район

Здобути нову професію пільговикам та особам 45+ допомагає програма видачі ваучерів

Дата: 11.09.2019 15:13
Кількість переглядів: 218

За повідомленням Запорізького обласного центру зайнятості, відповідно до чинного законодавства в Україні скористатися своїм правом пройти професійне навчання за сприяння державної служби зайнятості можуть не тільки зареєстровані безробітні, для яких відсутня відповідна робота, а також інші категорії громадян, у т.ч. зайняте населення.

Зокрема, програма видачі ваучера дає можливість особі підвищити свою професійну компетентність, стати успішним та потрібним спеціалістом. Ваучер – документ, на підставі якого здійснюються перепідготовка, спеціалізація, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями згідно з пріоритетними видами економічної діяльності,  визначеними Переліком Кабінету Міністрів.

Такою можливістю особа має право скористатися лише один раз.

З 2013 року, коли було запроваджено механізм видачі ваучерів, Запорізькою службою зайнятості було видано 1713 ваучерів загальною вартістю 9 346 627,10 грн.

Ваучер уповноважена видавати служба зайнятості. Ним можуть скористатися особи вікової категорії 45+, страховий стаж яких перевищує 15 років, а також представники окремих пільгових груп населення, для яких немає обмежень у віці. Це внутрішньо переміщені особи, демобілізовані учасники антитерористичної операції з-поміж інвалідів, демобілізовані з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), котрі не набули права на пенсію, а також особи, які звільнені зі: служби в органах внутрішніх справ; Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації; органів і підрозділів цивільного захисту; державної кримінально-виконавчої служби у зв’язку зі скороченням чисельності, штату або за станом здоров’я до досягнення ними права на пенсію.

У Запорізькому обласному центрі зайнятості пояснили, що ваучер не може бути виданий громадянам, які:

  • зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні;
  • які не мають професійно-технічної або вищої освіти;
  • проходили протягом останніх трьох років перепідготовку за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання, але не може перевищувати десятикратний обсяг прожиткового мінімуму для працездатних осіб. З станом на сьогодні – це 20 070 грн. У разі, коли вартість навчання в закладі освіти перевищує максимальну вартість ваучера, особа або роботодавець можуть здійснювати оплату різниці вартості навчання. 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень