Великобілозерська районна державна адміністрація

ЗАПРОШУЄМО БІЛОЗЕРЧАН до широкого громадського обговорення реформування галузі освіти району

Дата: 23.05.2016 10:02
Кількість переглядів: 749

Відповідно до вимог розпорядження КМУ від 16.12.2015 №1340-р., згідно з  Положенням про освітній округ, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.2016 №79 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» щодо створення освітніх округів району та визначення опорного навчального закладу, листа Міністерства освіти і науки України  від 23.02.2016 №1/9-94 "Щодо опорних шкіл", на виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 21.04.2016 №185 "Про придбання щкільних автобусів для перевезення дітей, що проживають у сільській місцевості", листа Міністерства освіти і науки України від 29.04.2016 № 1/9-220 «Щодо широкого громадського обговорення», листа Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації від 06.05.2016 № 1455/01-13 «Щодо широкого громадського обговорення»,  за матеріалами селекторної наради голови облдержадміністрації від 11.05.2016 року визначено найактуальніші завдання галузі освіти району на 2016-2017 роки.

З метою забезпечення цільового та ефективного використання коштів освітньої субвенції та місцевого бюджету планується: провести оптимізацію мережі загальноосвітніх навчальних закладів шляхом їх реорганізації; здійснити закупівлю шкільних автобусів з урахуванням міжбюджетного трансферу за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів обласному бюджету на засадах співіснування (50% на 50%) для підвезення дітей та педагогів до опорного навчального закладу; відкрити класи інклюзивного навчання в ЗНЗ району та групи інклюзивного навчання в ДНЗ з метою соціалізації та отримання освіти дітьми з особливим потребами.

На виконання вищезазначених завдань відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації було розроблено перспективний план оптимізації мережі ЗНЗ району, де передбачено реорганізація навчальних закладів І-ІІІ ступенів у школи І-ІІ ступенів (Великобілозерська ЗОШ №2, Великобілозерська ЗОШ №3, Великобілозерська ЗОШ №5, Гюнівська ЗОШ).           Враховуючи демографічну ситуацію, відповідно до Положення про освітній округ, у районі може бути створено лише один освітній округ,  до складу якого можуть входити опорні загальноосвітні навчальні заклади та їх філії.  Опорний заклад є юридичною особою, має рахунки в органах Казначейства, самостійний баланс, штамп, печатку та має у своєму складі філії. Кількість учнів (вихованців) опорного закладу (без врахування учнів (вихованців) філій), як правило, становить не менше 360 осіб (наявність принаймні 2-х класів у кожній паралелі вище 4 класу).

       Відповідно до  основних критеріїв щодо визначення опорного закладу, затвердженого  Положенням, зазначено, що опорний навчальний заклад налічує не менше 360 учнів (без кількості учнів філій), об'єднує не менше 3 філій, має не менше 2 класів на паралелі. Згідно зі статистичними даними 2015/2016 н.р.  у ЗНЗ району навчаються 806 учнів, з них лише в НВК №1 нараховується 369 дітей: 280 учнів загальноосвітніх класів та  89 вихованців дошкільного підрозділу;  у 10-11 класах ЗНЗ району нараховується 83 учні  (10 кл. - 38 учнів, 11 кл. - 45 учнів) - у перспективі це 2 класи на паралелі.

Відповідно до нормативних документів, що регламентують процес оптимізації мережі району, керівники загальноосвітніх навчальних закладів району  погодилися на пониження ступеня ЗН3 та входження до освітнього округу, опорним навчальним закладом якого буде НВК №1, на праві філій. У частині розрахунків кількості учнів, враховуючи проектну потужність НВК №1, яка складає 520 учнів, розмістити учнів 5-11 класів з умовою, що на паралелі повинно бути не менше 2 класів,  виконати до вересня 2016 року не представляється можливим. Отже, запропоновано у 2016/2017 н.р. лише школу  ІІІ ступеня загальноосвітніх навчальних закладів району перевести до опорного навчального закладу.

          Філія не є юридичною особою і діє на підставі положення, затвердженого в установленому порядку. Філія виконує функції початкової школи, а також може за рішенням засновника виконувати функції основної школи.

Відповідно до п.14. Положення: керівництво опорним закладом здійснюють директор та його заступники. Директор опорного закладу здійснює повноваження, визначені Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 р. N 778, іншими актами законодавства, статутом опорного закладу; керівництво філією опорного закладу здійснює завідувач філією та його заступники відповідно до законодавства, статуту опорного закладу та положення про філію. Філії, розташовані у селах і селищах, з дотриманням педагогічних та санітарно-гігієнічних вимог та за погодженням з директором опорного закладу можуть створювати у своєму складі з'єднані класи (класи-комплекти) початкової школи, відповідно до Положення про з'єднаний клас (клас-комплект) початкової школи у філії опорного закладу, затвердженого МОН, яке зараз аналізується суспільством. .

            Постановою Кабінету Міністрів України від 20 січня 2016 р. № 79 внесено зміни до постанов Кабінету Міністрів України, які стосуються кадрових питань. Так, цим документом передбачено зміни до переліку посад, що дають право на пенсію за вислугу років, у законі "Про відпустки"  внесено зміни "завідувач філією", заступник завідувача філією з навчально-виховної роботи - мають право на 56 днів основної відпустки.

 

            Освітній округ (опорний заклад, його філія) утворюється з метою: створення єдиного освітнього простору; забезпечення рівного доступу осіб до якісної освіти; створення умов для здобуття особами загальної середньої освіти, впровадження допрофільної підготовки і профільного навчання, поглибленого вивчення окремих предметів, забезпечення всебічного розвитку особи, а також допрофесійного навчання незалежно від місця їх проживання; раціонального і ефективного використання наявних ресурсів суб'єктів округу, їх модернізації.

         Головними завданнями округу (опорного закладу, його філій) є концентрація та ефективне використання наявних ресурсів, їх спрямування на задоволення освітніх потреб учнів (вихованців), створення єдиної системи виховної роботи.

         Засновниками (співзасновниками) освітнього округу (опорного закладу, його філій)  у районі є Великобілозерська  районна рада, на розгляд якої відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації подано проект рішення "Про оптимізацію мережі загальноосвітніх навчальних закладів", де  зазначено аналіз мережі загальноосвітніх навчальних закладів, стан впровадження допрофільної підготовки і профільного навчання у навчальних закладах, що входитимуть до складу округу, та якість надання зазначених освітніх послуг; прогнозовані витрати на зміцнення матеріально-технічної бази навчальних закладів (придбання кабінетів математики, хімії, географії тощо); придбання шкільних автобусів з метою організації підвезення учнів (вихованців) і педагогічних працівників до місця навчання, роботи та до місця проживання, введення у разі потреби додаткових посад педагогічних працівників; повідомлено про проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи серед громадськості щодо утворення округу (опорних закладів, їх філій, впровадження енергозбережних технологій, підключення до Інтернету та його обслуговування, облаштування для інклюзивної освіти).

         Отже, просимо вас ознайомитися із нормативно-правовим актами щодо реформування галузі освіти району та підтримати  зазначені шляхи оптимізації мережі ЗНЗ, під які будуть першочергово спрямовуватимуться  кошти,  виділені  в рамках фінансової підтримки опорної школи на придбання автобуса, обладнання навчальних кабінетів (фізики, хімії, біології, ІТ), підвищення кваліфікації вчителів та керівництва школи, інвестиція шкільних бібліотек, позашкільна діяльність, обладнання для здійснення навчального процесу, спортивне обладнання).

       Ваші думки та пропозиції можна надіслати на електронну адресу відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації: vroobel@meta.ua або за телефоном: (06156) 2-00-11.  

 

 

В.о.начальника відділу освіти, молоді

та спорту райдержадміністрації                                               М.Г.Осіпчук

 

 

 

ПЕРЕЛІК

навчальних закладів, які планується реорганізувати з 01вересня 2016 року

 

 

№ з/п

Повна назва навчального закладу

до реорганізації

Повна назва навчального закладу

після реорганізації

1

Великобілозерська загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня №2

Великобілозерська загальноосвітня школа І-ІІ ступеня №2

2

Великобілозерська загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня №3

Великобілозерська загальноосвітня школа І-ІІ ступеня №3

3

Великобілозерська загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня №5

Великобілозерська загальноосвітня школа І-ІІ ступеня №5

4

Гюнівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня №1

Гюнівська загальноосвітня школа І-ІІ ступеня №1

 

 

Орієнтовні критерії для проведення конкурсу на кращий опорний заклад

 

 1. Кількість філій (не менше 3).
 2. Кількість учнів, що тепер навчаються в інших школах та будуть підвозитися до опорної школи.
 3. Загальна кількість учнів, що будуть підвозитися до опорної школи.
 4. Наявність принаймні 2-х класів у кожній паралелі вище 4 класу.
 5. Наявність професійного керівника опорної школи.
 6. Забезпечення кваліфікованими педагогічними кадрами.
 7. Наявність матеріально-технічної бази.
 8. Забезпечення спортивними спорудами.
 9. План розвитку навчального закладу на 3 роки.
 10.  Склад конкурсних комісій:
 • два представника обласного департаменту освіти;
 • представник МОН  (куратор області);
 • представник постійної комісії з питань освіти обласної рад;
 • представник офісу реформ;
 • представник громадськості.

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень