Великобілозерська районна державна адміністрація

Українську мову треба популяризувати, починаючи з дитсадка

Дата: 06.02.2017 16:03
Кількість переглядів: 557

Такий основний висновок спільного засідання членів робочої групи та відповідальних виконавців Програми розвитку і функціонування української мови в Запорізькій області на 2016 – 2020 роки, яке провів заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін. У його роботі взяв участь народний депутат України Ігор Артюшенко.

- Обласна рада прийняла Програму розвитку і функціонування української мови, що є безумовним позитивом. Але питання залишаються. Відповідні місцеві програми ухвалили в 16 районах області та двох містах обласного значення. Натомість відсутність таких програм у Новомиколаївському, Пологівському, Мелітопольському, Приморському районах, а також у містах Бердянськ, Енергодар, Мелітополь викликає запитання: це елементарна неорганізованість чи принципова позиція? – зазначив Едуард Гугнін.

Запрошуючи учасників заходу до дискусії, посадовець окреслив й інші  проблемні моменти функціонування та розвитку української мови на території області: порушення законодавства щодо вживання мови на носіях зовнішньої реклами, постановки в недержавних театрах, розповсюдження в інформаційному просторі тощо.

У свою чергу, народний депутат Ігор Артюшенко повідомив, що у Верховній Раді чекають розгляду три законопроекти щодо розвитку української мови, а також прокоментував ситуацію з мовного питання в області: «Треба дивитися на динаміку – в Запорізькій області ми її бачимо. Прийняття такої Програми – це вже позитивне зрушення, яке вказує, що ми рухаємося в правильному напрямку».

Приєднався до оцінки й народний депутат Верховної Ради І скликання, а нині віце-президент ЗОСПП «Потенціал» Олександр Білоусенко, додавши, що  аналогічні програми на сьогодні прийнято лише в трьох областях України. Проте саме прийняття програми без активного просування проблеми не вирішує. Особливу увагу він звернув на необхідність формування цілісного україномовного середовища для молоді та дітей.

- Приходять випускники із сільської місцевості, які у своїй більшості україномовні, в училища і коледжі, а там викладають російською мовою. Або дітки, які виховуються в садках з українською мовою, вимушені дивитися, наприклад, у  ляльковому театрі російськомовні вистави. Відбувається розрив мовного середовища і всі попередні зусилля виявляються марними, -   сказав Олександр Білоусенко.

У ході обговорення цю думку підтримали багато учасників засідання, доповнюючи іншими ілюстраціями та пропозиціями. Зокрема, йшлося про новорічні святкування, переважно з російськомовними дідами морозами. У зв’язку з цим представниці Союзу українок запропонували на наступний новий рік облаштувати в історико-культурному комплексі на Хортиці курінь Святого Миколая. Також вирішено розробити детальний план роботи по реалізації Програми на 2017 рік.   Заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін доручив опрацювати та надати заходи Програми, які потребують фінансування з обласного бюджету на поточний рік.   

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень