Великобілозерська районна державна адміністрація

Щодо безпечного користування зрідженим газом в побуті

Дата: 16.01.2017 16:04
Кількість переглядів: 663

Газ в суміші з повітрям вибухонебезпечний !!!

 

Застереження при користуванні газовими приладами:


Важливою умовою безпеки при користуванні газовими приладами є контроль за тим, чи повністю згоряє газ. При повному згорянні полум'я має блакитно-фіолетовий колір, при неповному – жовтувато-солом'яний.

          Неповне згоряння газу призводить до інтенсивного виділення в приміщення чадного газу, який отруйно діє на організм людини.

         Бум на отруєння чадним газом спостерігається на початку та в кінці опалювального сезону: хтось не встиг перевірити тягу димоходу, інші придбали нові колонки та котли. Погода ще не стабілізувалася – то холодно, то тепло: адаптуватися до опалення восени ще не встигають, а навесні про необхідні заходи безпеки починають забувати.

          Небезпеку становлять пластикові вікна, які перешкоджають нормальному надходженню повітря до приміщень, де розміщено колонки, котли, газові плити. Чадний газ не має запаху, безбарвний – його неможливо відчути. Потрапляючи в кров, сполучається з гемоглобіном та робить його нездатним розносити кисень: людина гине, як від задухи. Після двох годин перебування в приміщенні, де у повітрі міститься лише 0,1% СО, можемо втратити свідомість і померти. Якщо приміщення заповнене на 0,5% чадним газом, смерть настає через 30 хвилин, на 1% - через 2-3 хвилини. Втрата свідомості настає поступово та супроводжується таким знесиленням, що навіть відчувши небезпеку, людина неспроможна врятуватись. Чадний газ легший за повітря, тому піднімається вгору, але на відкритому просторі небезпека мінімальна.

           Основними причинами утворення в кухнях квартир чадного газу (СО продукту неповного згоряння природного газу) можуть бути:

           1. Несправність газових приладів (забрудненість пальників-конфорок плит, розгерметизованість камер згоряння котлів типу «турбо»).

            2. Недостатність припливного повітря в кухні (для повного згорання 1 м3 природного газу необхідно 10 м3 свіжого повітря), в тому числі:

відсутність постійно - відчиненої кватирки у вікні і щілини або решітки площею 0,02м2 у нижній частині дверей кухні.
           3.Всі без виключення газові прилади повинні встановлюватися на підставі проектної документації спеціалізованими підприємствами, які мають відповідні ліцензії на право виконання таких робіт з оформленням виконавчо-технічної документації.

4. При витоку газу необхідно негайно вимкнути газові прилади, провітрити приміщення і викликати аварійну службу газового господарства за тел. «104»

Забороняється:


- користуватися несправними газовими приладами при наявності витоку газу; 

- залишати без нагляду працюючі газові прилади; 

- в приміщенні, де відчувається запах газу, не запалювати сірників, не вмикати/вимикати електричні прилади до ліквідації витоку газу;

- експлуатувати газові прилади при закритій квартирці та відсутності тяги у димовому і вентиляційному каналах;

- використовувати для сну приміщення, де встановлені газові прилади;

- залишати працюючі газові прилади без нагляду, крім розрахованих на безперервну роботу і обладнаних для цього відповідною автоматикою;

- допускати до користування газовими приладами дітей дошкільного віку, а також осіб, що не контролюють свої дії, а також тих, які не пройшли інструктаж на підприємствах газового господарства;

- використовувати газ і газові прилади не за призначенням. Користуватись газовими плитами для опалювання приміщень.

-. Застосовувати відкритий вогонь для виявлення витоків газу. 

Надання першої медичної допомоги:

- потерпілого вивести із загазованого приміщення (в теплий період року - на вулицю, а взимку - в добре провітрюване приміщення).

- Ознаками задухи є посиніння обличчя, з’явлення червоних плям, втрата свідомості; при відсутності дихання у потерпілого йому необхідно проводити штучне дихання до тих пір, поки він не почне дихати самостійно; викликати швидку допомогу за тел. “103”. 

Обов'язки осіб, які користуються газовими приладами:

1. Пройти інструктаж у технічному кабінеті управління газового господарства, ознайомитися з інструкцією по експлуатації встановлених у квартирі газових приладів, апаратів.

2. Забезпечувати збереження та утримання в чистоті газового обладнання.

3. Перевірити наявність тяги в димарях та вентиляційних каналах.

4. Після закінчення користування газовими приладами перекрити крани на газових приладах і перед ними. 

5. При несправності газового обладнання Негайно перекрити крани пальників газових приладів викликати працівників підприємства газового господарства повідомити аварійну службу за телефоном 104.

 

Якщо ви почули запах газу в приміщенні:

1. Припинити користуватися газовими приладами.

2. Перекрити крани до приладів і на приладах.

3. Відчинити вікно і двері, провітрити приміщення.

4. Не запалювати вогню, не курити, не вмикати і не вимикати електро-освітлення і електроприлади, не користуватись електродзвінками.

5. Викликати аварійну службу газу за телефоном 104.


Якщо ви почули запах газу в підвалі, під'їзді, на подвір'ї, на вулиці:

1. Повідомити аварійну газову службу за телефоном 104.

2. Вивести людей з загазованого середовища, попередити присутніх у приміщенні про заборону вмикання і вимикання електроосвітлення та електроприладів, а також відкритого вогню та іскри.

3. До прибуття аварійної бригади організувати провітрювання приміщення!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень