Великобілозерська районна державна адміністрація
Великобілозерський район, Запорізька область

ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСТЬ ГОТУЄТЬСЯ ДО НАСТУПНОГО ЕТАПУ РЕФОРМИ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ

Переглядів: 281

У рамках проекту «Модель реформування адміністративно-територіального устрою та організації управління на районному рівні Дніпропетровської та Запорізької областей» у Запоріжжі відбувся експертний круглий стіл. У заході взяла участь керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко. До обговорення питання долучилися керівники  структурних підрозділів облдержадміністрації, депутати обласної ради, регіональні консультанти.

Експертний круглий стіл організовано Незалежним центром правових досліджень та ініціатив у межах проекту Центру політико-правових реформ «Посилення ролі громадянського суспільства у забезпеченні демократичних реформ і якості державної влади» за підтримки ЄС.

До порядку денного ввійшло обговорення питань адміністративно-територіальної реформи, моделей реформування адміністративно-територіального устрою та організації управління на районному рівні в Запорізькій області, опрацювання оптимальної моделі реформування районного рівня, синхронізації з секторальними реформами.

Як відзначила керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, реформа децентралізації, що активно впроваджується у Запорізькій області, вже продемонструвала певні успіхи у створених громадах. За перспективним планом у Запорізькій області заплановано створити 76 територіальних громад, які повністю покриють територію регіону. Наразі функціонує 51 спроможна громада, ще у восьми громадах у грудні відбудуться вибори. Запорізька область у загальному рейтингу регіонів посідає п’яте місце. Наступний етап проведення реформи – це укрупнення районів. Планується створити п’ять округів:  Запорізький, Пологівський, Василівський, Мелітопольський та Бердянський.

- Децентралізація у нашому регіоні проводиться доволі успішно. Проте існує дублювання повноважень та функцій на територіях між селищною чи районною радою та громадами. Це загальна проблема на території всієї країни та в Запорізькій області зокрема. Новий адміністративно- територіальний устрій необхідний, щоб розділити повноваження та уникнути дублювання. Це потрібно зробити до місцевих виборів, які заплановано на жовтень 2020 року, - підкреслила Зінаїда Бойко.

Учасники круглого столу обговорили аспекти  розподілу і виконання повноважень між районними радами, районними державними адміністраціями та сільськими, селищними, міськими радами ОТГ, проблемні моменти розподілу майна спільної власності територіальних громад району між декількома ОТГ, проблеми в процесі передачі майна спільної власності територіальних громад району до комунальної власності ОТГ, моделі реформування адміністративно-територіального устрою на районному рівні, систему організації управління на районному рівні після укрупнення районів  та їх повноваження тощо. 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

« повернутися до списку новин