Великобілозерська районна державна адміністрація
Великобілозерський район, Запорізька область

ПРИЄДНАННЯ ГРОМАД ДО МІСТ ОБЛАСНОГО ЗНАЧЕННЯ ЗАБЕЗПЕЧИТЬ 100% ПОКРИТТЯ ОБЛАСТІ ОТГ

Переглядів: 271

На початку квітня поточного року Верховна Рада України ухвалила законопроект щодо добровільного приєднання територіальних громад до міст обласного значення. Це означає, що громади за спрощеною процедурою можуть приєднуватися до міст обласного значення, які по суті є центрами економічної активності для прилеглих територій.

Проект перспективного плану формування територій громад Запорізької  області розроблявся обласною державною адміністрацією та включав: графічну частину, яка відображає межі спроможних територіальних громад, їх потенційні адміністративні центри та всі населені пункти, що увійшли до їх складу, та перелік спроможних територіальних громад із зазначенням найменувань територіальних громад, що входять до їх складу.

На підставі зауважень Міністерства юстиції України  територіальні громади міст обласного значення - Запоріжжя, Бердянська, Мелітополя, Токмака  та Енергодара - були виключені з Переліку спроможних територіальних громад Запорізької області. Таким чином склалася ситуація, при якій міста обласного значення Запорізької області випали з процесу добровільного об'єднання територіальних громад.

У зв’язку з цим Запорізька облдержадміністрація звернулася з пропозицією включити територіальні громади  міст обласного значення до Переліку спроможних територіальних громад Запорізької області.  

Наразі Міністерство регіонального розвитку готує проект розпорядження Кабміну щодо внесення змін до перспективного плану формування територій громад Запорізької області, яким передбачено включення міст обласного значення до перспективного плану, і таким чином він покриє 100% території області.

На його підставі чотири міста обласного значення Запорізької області (Запоріжжя, Бердянськ, Мелітополь і Токмак) матимуть можливість скористатися положенням закону та приєднати суміжні громади. Місто Енергодар на сьогодні вже не має такої можливості у зв'язку з тим, що повністю оточено об'єднаними територіальними громадами.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

« повернутися до списку новин