Великобілозерська районна державна адміністрація

У запорізьких медичних закладах упроваджується німецький досвід менеджменту

Дата: 26.09.2016 16:14
Кількість переглядів: 507

В облдержадміністрації відбулася урочиста церемонія з нагоди початку спільної з німецькими фахівцями програми тематичного вдосконалення для керівників закладів охорони здоров’я «Сучасні аспекти менеджменту в охороні здоров’я» у рамках трьохстороннього меморандуму між німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ),  Міністерством охорони здоров’я України, Департаментом охорони здоров’я Запорізької облдержадміністрації та Запорізьким державним медичним університетом. Німецькі ініціативи реалізуються в трьох областях України – Харківській, Дніпровській та Запорізькій.

- Німецькі партнери надають нам важливу методологічну допомогу, цей проект базується на світовому досвіді. Запорізькі фахівці вивчали у Німеччині сучасні програми та переймали досвід, який вони адаптують до наших умов. Питання децентралізації невід’ємно пов’язані с реформуванням, у тому числі – у сфері охорони здоров’я. Тому нам необхідно створювати нову стратегію розвитку. Сподіваюсь на плідну взаємодію в цій справі з німецькими фахівцями, - підкреслив у своєму виступі заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін.

Як повідомила директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Вікторія Клименко, ця програма розроблялася останні 1,5 року, весь цей час тривали плідна співпраця з фахівцями GIZ. Німецькі експерти відвідали в обласному центрі низку медичних закладів та на їх прикладі проаналізували стан сучасної медицини. Незабаром буде надано експертну оцінку діяльності наших медичних закладів. А медичні працівники пройдуть курси тематичного вдосконалення на базі медичного університету. Експерт німецької федеральної компанії Deutsche Gesellschaft f?r Internationale Zusammenarbeit (GIZ) Штефен Дрегер надав практичні рекомендації щодо поліпшення менеджменту медичних установ. Цикл тематичного удосконалення «Сучасні аспекти менеджменту в охороні здоров’я», з якого і почнеться програма оптимізації системи управління медичними закладами, орієнтований на керівників вищої та середньої ланки, а також лікарів-спеціалістів у сфері охорони здоров'я. У рамках тренінгів будуть охоплені теми обслуговування пацієнтів, контролю якості надання медичної допомоги, фінансового менеджменту. Ця програма була спеціально розроблена спільними зусиллями спеціалістів німецької федеральної компанії GIZ, Департаменту охорони здоров'я Запорізької облдержадміністрації, кафедри охорони здоров’я, соціальної медицини та лікарсько-трудової експертизи Запорізького державного медичного університету.

- Головна мета програми – покращення якості медичних послуг для населення та внутрішньо переміщених осіб, які проживають у регіоні. Сфера охорони здоров’я – це основний напрямок нашої роботи. Німецький досвід свідчить, що сфера охорони здоров’я потребує вивчення менеджменту, високої якості управління, запровадження сучасних технологій. У нашій співпраці ми бачимо високу зацікавленість на рівні обласної державної адміністрації та сподіваємось на подальший розвиток і плідну співпрацю, - підкреслив Штефен Дрегер.

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень