Великобілозерська районна державна адміністрація

Підсумки роботи щодо проведених заходів відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації

Дата: 19.07.2016 16:14
Кількість переглядів: 583

З метою недопущення необґрунтованого зростання роздрібних цін на основні соціально–значущі продукти харчування по торгівельних підприємствах району ведеться моніторинг цін на продовольчі товари у Великобілозерському районі. Як свідчать дані моніторингу, торгівельні підприємства району в своїй діяльності, здебільшого, керуються встановленими обмеженнями рівнів торговельних надбавок, що, безумовно, сприяє вирішенню питань недопущення безпідставного зростання цін на найважливіші продовольчі товари у сфері торгівлі. Нестабільна цінова політика зумовлена зміною відпускних цін у сільгоспвиробників та на оптових базах. Стримує роботу по контролю за встановленням цін на основні продукти харчування мораторій на проведення перевірок суб’єктів господарювання, який продовжує діяти і в 2016 році та відсутність державної інспекції з контролю за цінами, яка слідкувала б за дотриманням економічно обґрунтованих цін на товари та за державним регулюванням на їх надбавки.

Також, хочемо звернути увагу на наступне.

Від Управління Держпродспоживслужби у Великобілозерському районі надійшла інформація, що згідно з статтею 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23 грудня 1997 року № 771/97-ВР та наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10 лютого 2016 року № 39 «Про затвердження Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб’єктам» оператори ринку, які проводять діяльність, що не вимагає отримання експлуатаційного дозволу, зобов’язані зареєструвати потужності, які використовуються на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів.

До операторів ринку, які повинні зареєструватися відносяться:

- суб’єкти господарювання, які провадять діяльність, пов’язану з первинним виробництвом та/або транспортуванням та/або зберіганням та/або продажем харчових продуктів, які не потребують дотримання температурного режиму та можуть зберігатися при температурі вище 10 °С, залишаючись придатними для споживання людиною;

- заклади громадського харчування;

- потужності, які здійснюють виробництво харчових продуктів, інгредієнтами яких є виключно продукти рослинного походження та/або перероблені продукти тваринного походження;

- заклади роздрібної торгівлі харчовими продуктами.

Відповідно до ст. 64 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23 грудня 1997 року № 771/97-ВР за виробництво, зберігання харчових продуктів на незареєстрованих потужностях тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб – у розмірі від 33350 грн. до 43500 грн., на фізичних осіб – підприємців – у розмірі від 11600 грн. до 21750 грн. Розмір штрафу зазначений згідно з мінімальною заробітною платою станом на 01.05.2016 року.

Порядок реєстрації здійснюється згідно наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10 лютого 2016 року № 39 «Про затвердження Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб’єктам».

З питань реєстрації необхідно звертатися до управління Держпродспоживслужби у Великобілозерському районі за адресою: с. Велика Білозерка, вул. Центральна, 183.

В зв’язку з активізацією та низьким рівнем роз’яснювальної роботи стосовно зазначеного питання, райдержадміністрацією були направлені листи сільським радам Великобілозерського району з пропозицією провести на підлеглих їм територіях роз’яснювальну роботу з операторами ринку щодо необхідності державної реєстрації потужностей, необхідності отримання експлуатаційних дозволів та посприяти в даному питанні.

 

Відділ економічного розвитку

і торгівлі райдержадміністрації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень