Великобілозерська районна державна адміністрація

Запорізька область, Великобілозерський район

Учасники АТО підтримали ініціативу створення єдиного земельного вікна

Дата: 06.02.2017 16:14
Кількість переглядів: 396

Оновлений склад обласної консультативної ради учасників антитерористичної операції, до якого увійшли представники 19 міст та районів області, вперше зібрався на своє засідання. Переформатування консультативно-дорадчого органу має значно підвищити його ефективність та сприяти максимальному врахуванню регіональної проблематики.

Традиційно найважливішим питанням для демобілізованих бійців залишається земельне. Виконуюча обов’язки начальника Головного управління Держгеокадастру в Запорізькій області Яна Дикобаєва визнала   необхідність ретельного моніторингу всього циклу виділення земельних ділянок – від подачі документів до свідоцтва на право власності. Тут виникає чимало проблем. З одного боку, останнім часом завдяки наполегливості обласної влади та громадськості видано майже 2,5 тис. дозволів на розробку проектів землевідведення (у кілька разів більше ніж рік тому), з іншого – десятки заявників місяцями не можуть отримати від недобросовісних виконавців готові проекти. Чимало воїнів передають одразу кілька заяв через різні структури –Держгеокадастр, місцеві держадміністрації, громадські організації, депутатів. Це призводить до плутанини, часто на одну й ту ж ділянку претендують по кілька людей. Багато часу забирає повернення та доопрацювання документів.

Виходом, на думку посадовця, має стати єдине земельне вікно, що працюватиме при центрах допомоги учасникам АТО. Прийом будуть вести фахівці, які будуть перевіряти правильність та повноту поданих матеріалів, оперативно вносити корективи. Це дозволить систематизувати роботу та контролювати проходження кожної земельної справи.

Учасники засідання підтримали ініціативу нового керівництва обласного Держгеокадастру. За словами голови ради Олега Коломойця, найближчим часом з цього питання відбудеться міжвідомча нарада, де також говоритимуть про збільшення бюджетних видатків на компенсацію витрат за виготовлення документації. Ці кошти пропонується спрямовувати безпосередньо сертифікованим фірмам-ліцензіатам.

Скарбник обласного благодійного телемарафону Денис Безтужев поінформував про використання зібраних коштів. Найближчим часом фінансування виділять  ще понад 60 родинам загиблих бійців, солдатам, які отримали першу групу інвалідності, проходять лікування після важких поранень. Одностайно було підтримано пропозицію виділити 10 тис. грн. для матері бійця 37-го окремого мотопіхотного батальйону Євгена Панова, якого російські агресори підступно викрали та незаконно утримують у московському СІЗО.

Також члени ради обговорили ситуацію в зоні проведення антитерористичної операції, створили оперативний штаб для збору допомоги українським військовим та жителям м. Авдіївка.     

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень