Великобілозерська районна державна адміністрація

Для учасників АТО бронюватимуть робочі місця

Дата: 22.08.2016 08:26
Кількість переглядів: 399

Демобілізовані учасники антитерористичної операції майже щоденно звертаються до служби зайнятості з питань працевлаштування. За даними обласного центру зайнятості, за 7 місяців поточного року до центрів зайнятості Запорізької області звернулися 1402 особи з числа військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції. Завдяки  комплексній роботі 306 з них працевлаштовані,  63 відкрили власну справу за рахунок фінансової допомоги з коштів Фонду загальнообов’язкового соціального страхування, 81 безробітний цієї категорії пройшов курси навчання (перенавчання) або підвищення кваліфікації за направленням центрів зайнятості,  144 демобілізованих брали участь у громадських роботах або інших роботах тимчасового характеру.

З 30 серпня набирають чинності зміни до Закону України «Про зайнятість населення», якими передбачено віднесення осіб із числа військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції, до категорії громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Це дозволить значно розширити можливості їх працевлаштування.

Зокрема, для працевлаштування цих громадян на підприємствах, в установах та організаціях з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб бронюватимуться робочі місця. Тобто встановлюватиметься квота у розмірі 5% середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік. Також передбачаються економічні стимули для працедавців. Роботодавцю, який працевлаштує на нове робоче місце таких безробітних, щомісяця протягом року може надаватися компенсація фактичних витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за відповідного працівника.

- Сьогодні у центрах зайнятості демобілізовані учасники АТО отримують допомогу у сприянні в працевлаштуванні на наявні вакантні посади та тимчасові робочі місця, проходять професійну підготовку або перепідготовку, підвищення кваліфікації; отримують консультації з пошуку  роботи, профорієнтації, сприяння самозайнятості та фінансової підтримки в організації власної справи, – повідомила начальник відділу організації надання соціальних послуг обласного центру зайнятості Анжела Дощенко.

Усього за станом на 1 серпня у центрах зайнятості Запорізької області на обліку перебуває 19 тис. 712 безробітних. За сім місяців цього року через служби зайнятості працевлаштовано більше 17 тис. жителів області.

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень