Великобілозерська районна державна адміністрація

Більшість випускників регіону показали достатній та високий рівень знань української мови

Дата: 14.11.2016 16:15
Кількість переглядів: 474

Такий висновок зроблено на основі результатів зовнішнього незалежного оцінювання, які було представлено на розширеному засіданні колегії Департаменту освіти і науки облдержадміністрації.

У цьому році зовнішнє незалежне оцінювання здійснювалося десятий рік. За цей  період система ЗНО інституціоналізувалася і з прийняттям нового Закону України «Про вищу освіту» стала невід’ємною складовою галузі освіти України.

На основі даних опитування, проведеного Альянсом Програми сприяння зовнішньому тестуванню спільно з громадянською мережею «Опора», можна констатувати, що рівень довіри учасників до системи зовнішнього незалежного оцінювання у травні 2016 року досягав 90%, а за результатами проведення тестування 96% учасників ЗНО залишилися задоволеними якістю сертифікаційних робіт, 99% - роботою персоналу пунктів тестування, 98% опитаних зазначили, що процедури ЗНО не були порушені.

Для проходження зовнішнього незалежного оцінювання у 2016 році в Запорізькій області було зареєстровано 12 017 учасників, серед них 8 287 –випускники старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів поточного року, що становить 68,9 % від загальної кількості зареєстрованих.

ЗНО проводилося з 12-ти навчальних предметів: української мови і літератури, історії України, математики, фізики, біології, географії, хімії, англійської, російської, іспанської, німецької, французької мов. Найбільшою популярністю серед випускників області - учасників ЗНО, крім української мови і літератури, користувалися історія України (71,8 %) та математика (49,5 %).

За результатами сесії отримали 200 балів з одного предмета тестування  дев’ять  випускників, що забезпечило області 8 місце у рейтингу  по Україні (минулого року область посіла 7 місце). Із дев’яти  учасників троє отримали 200 балів за результатами  тестування з української мови і літератури, по два випускники - з математики, по одному – з хімії і німецької мови. Шестеро з них закінчили навчальний заклад у 2016 році.

У рейтингу шкіл України Топ-200 за результатами проходження ЗНО з української мови (до рейтингу включено понад 7 тис. навчальних закладів, у яких налічувалось не менше 10 випускників), складеному Українським центром оцінювання якості освіти, до першої сотні увійшли три запорізькі гімназії: гімназія № 93 (Шевченківський район), гімназія № 31 (Дніпровський район), гімназія № 6 (Комунарський район).

За результатами цьогорічного тестування 160 і вище балів з української мови і літератури отримали 30,4 % випускників. За 12-бальною шкалою 51,44 % випускників регіону показали достатній та високий рівень знань з української мови, що на 4,46 % нижче за загальнодержавний (55,7 %); 37 % - середній, 12 % - початковий.

При цьому найбільший відсоток абітурієнтів серед учасників ЗНО, які не здолали встановлені «пороги», з французької мови (25,9 %), фізики (20,6 %), німецької мови (19,3 %)  і англійської мови (18,9 %),  натомість найменший - з української мови і літератури та географії.

Середній показник по області достатнього і високого рівнів навчальних досягнень становить 49,81 %. Результати у цій категорії вищі, ніж по області й Україні, виявили учні зі шкіл п’яти  міст області: Бердянська (63,97 %), Токмака (63,02 %), Запоріжжя (61,85 %), Мелітополя (58,01 %), Енергодара (55,69 %).

- Першочергова проблема, яка прямо впливає на якість знань учнів, - це неможливість забезпечити викладання вчителями-спеціалістами цілого ряду предметів у більшості сільських малокомплектних шкіл. Аналіз мережі закладів освіти з класами, наповнюваністю менше п’яти учнів, майже повністю співпадає з невтішною результативністю незалежного оцінювання. На якість підготовки учнів впливає і рівень кваліфікації вчителя, - зазначила директор Департаменту Тетяна Озерова.

На основі аналізу якості освітніх послуг закладів освіти області  керівникам органів управління освітою райдержадміністрацій, міськвиконкомів, об’єднаних територіальних громад, директорам загальноосвітніх навчальних закладів рекомендовано проаналізувати результати зовнішнього незалежного оцінювання випускників 2016 року, розглянути їх у педагогічних колективах та вжити відповідних заходів, які сприятимуть підвищенню рівня якості освітніх послуг та отриманню кращих результатів  випускниками.


 


 


 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень