Великобілозерська районна державна адміністрація

Костянтин Бриль: «Якщо в Запорізькій області не припинити вирубку лісів, то в нас буде не лісостеп, а пустеля»

Дата: 14.11.2016 16:21
Кількість переглядів: 381

Про це голова облдержадміністрації Костянтин Бриль заявив під час наради стосовно збереження лісових насаджень та інших захисних лісових смуг.

За інформацією директора Департаменту екології та природних ресурсів ОДА (стажування) Віталія Гордієнка, в 2015 році лісогосподарськими підприємствами області було висаджено 376 га лісу, а вирубку здійснено на площі 2483 га. Тобто площа вирубки перевищила посадку лісових насаджень у 6,6 разу. Тим часом у 2016 році ці показниками: вражають ще більше: у зв'язку з відсутністю фінансування висадка склала 83 га лісу, при цьому вирубка за 9 місяців цього року була проведена на площі 1 237 га, що в 15 разів більше, ніж посаджено.

За даними ГУ Держгеокадастру, за 2016 рік в області  незаконно було знищено 2 266 га полезахисних лісових смуг - це друге місце в Україні. І це при тому, що наша область відноситься до степових регіонів, де лісистість і так бідна. Загалом  у 2016 році  з урахуванням незаконної вирубки полезахисних смуг фактично було посаджено в 43 рази менше, ніж вирубано.

Звітуючи про роботу лісгоспу, т.в.о. начальника Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства Володимир Кобзар повідомив, що нині в господарствах регіону працюють 284 фахівці. Борги із зарплатні складають 365 тисяч гривень, у той час коли загальний фонд місячної оплати праці нараховує близько 900 тисяч гривень. Проте у присутніх виникли питання стосовно якості роботи лісової охорони. Адже, як з’ясувалося, фактично 2-3 дні на тиждень функції з охорони лісу виконують невідомі озброєні громадські об'єднання, які вночі рубають дрова, а вдень ??їх вивозять та продають. Крім того, нинішній штат адміністративного апарату працівників лісового господарства необґрунтовано великий: майже в кожному господарстві директор, заступник директора, п'ять - сім бухгалтерів, лісничий та помічник лісничого, тоді як господарські роботи на обходах безпосередньо виконують майстри.

Підсумовуючи сказане, Костянтин Бриль наголосив, що сьогодні виникла необхідність об'єднати всі державні лісові підприємства в одне та провести укрупнення лісництв до 24-25 одиниць. Це допоможе заощадити значні кошти, які можна спрямувати на охорону і відтворення лісових насаджень області.

- Питання наших лісів та лісосмуг я беру на свій особистий контроль. Найближчим часом влада регіону підготує листи на адресу керівництва лісгоспу, а також Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. Головна мета наших звернень – заборонити вирубку лісів та збільшити фінансування на їх посадку. Адже, якщо в Запорізькій області не припинити вирубку дерев, то в нас буде не лісостеп, а пустеля, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.


 


 


 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень