Великобілозерська районна державна адміністрація

Запорізька область, Великобілозерський район

Центри допомоги учасникам АТО готуються зустрічати п’яту хвилю демобілізованих

Дата: 11.07.2016 16:22
Кількість переглядів: 485

За ініціативи обласного центру допомоги учасникам АТО у Веселівському та Приазовському районі відбулися навчально-методичні семінари, присвячені зустрічі воїнів, які повертаються додому з п’ятою хвилею демобілізації.

Під час зустрічей начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко наголошував, що сьогодні основне завдання – приділити увагу кожному з них, розповісти про права та державні соціальні гарантії, переконати хлопців оперативно ставати на облік до управлінь соцзахисту та проходити комплексний медичний огляд. На жаль, багато з них легковажно ставляться до свого здоров’я, яке з об’єктивних причин помітно погіршується під час перебування в АТО. Згодом це може призвести до важких ускладнень і розвитку хвороб, тож із візитом до лікаря краще не зволікати.

Чимало проблем виникає з професійною адаптацією. Останнім часом збільшується кількість бажаючих отримати водійські права не лише категорії «А» і «В» (легкові автомобілі), але й категорії «С», що дасть змогу працювати на вантажному автотранспорті в сільському господарстві. Проте оперативний перерозподіл коштів між територіями гальмується через бюрократичні формальності.

Керівник обласного центру допомоги учасникам АТО Олексій Сквордяков акцентував увагу на необхідності організаційної консолідації демобілізованих, створення на кожній території громадських організацій. Дієвість такого підходу демонструють АТО-вці Мелітопольщини на чолі з керівником центру соціально-психологічної реабілітації «Побратим» Світланою Алексєєвою.  Завдяки активному тиску на обласне управління Держгеокадастру вони отримали понад 430 дозволів на розробку землевпорядної документації. У Приазовському районі ветеранський рух розбудовує  місцевий фермер Валерій Стоянов, який організував  перший в Україні футбольний турнір за участю команд  інвалідів АТО, подарував їм радість дружнього спілкування,  спортивної боротьби і тиждень чудового відпочинку на Азовському морі.

Проблеми наших захисників поступово вирішуються і у Веселівському районі. В управлінні соціального захисту, на базі якого працює місцевий центр допомоги учасникам АТО, для відвідувачів створено справжню оазу з мальовничим фонтаном, ставочком та золотими рибками. За особистого сприяння голови райдержадміністрації Івана Мігулі вдалося домогтися виплати компенсацій за втрату годувальника родинам Володимира Дубініна та Леоніда Папіровника, які трагічно загинули під час проведення антитерористичної операції.

Крім цього Олександр Зубченко побував на прикордонній заставі «Приазовськ» Бердянського прикордонного загону, в зоні відповідальності якої 48 км узбережжя та 27 миль морської акваторії. Постійне чергування несуть бойові катери, працюють спостережні пункти. Оборонці кордону співпрацюють із місцевими жителями, часто затримують контрабандистів та браконьєрів. Посадовець передав прикордонникам овочі та фрукти, поспілкувався з молодим поповненням – військовослужбовцями строкової служби, які цього року стали на захист рубежів України. Хлопці старанно опановують військову науку, освоюються з нелегким солдатським побутом та готові дати гідну відсіч будь-якій загрозі на суші та на морі.

 

Управління у справах преси та інформації

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень