Великобілозерська районна державна адміністрація

Під урожай – 2017 закладено надійну основу

Дата: 14.11.2016 16:22
Кількість переглядів: 435

Попередні підсумки сівби озимих культур та проведення комплексу осінньо-польових робіт підбито на республіканській селекторній нараді, яку  провів перший заступник Міністра агропромислової політики та продовольства України Максим Мартинюк. У запорізькій студії працювали фахівці галузі на чолі з директором Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Андрієм Ревуцьким.

Урядовець повідомив, що загалом по Україні аграрії майже завершили осінньо-польові роботи, чим заклали основу урожаю 2017 року. Проте є області, де прогнозні показники виконано лише на 80 – 90%. Для цього є й об’єктивні причини, пов’язані насамперед  з погодними умовами. Несприятливими вони були й для запорізьких хліборобів. Проте посів озимих на зерно у сільгосппідприємствах області вже вийшов на рівень 95%.

Як пояснили в Департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації, у цьому році умови для накопичення та формування запасів продуктивної вологи у грунті під посів озимини на території області були вкрай несприятливими. Спека, суховії та відсутність ефективних опадів у серпні та вересні сприяли поглибленню та поширенню грунтової засухи.

За таких умов верхній шар грунту на всій території області до середини вересня був зовсім сухий, через що посівна кампанія на території області затримувалась.

Після 20 вересня зі зниженням температури повітря, підвищенням відносної вологості повітря та випадінням опадів відбулося послаблення повітряної, грунтової засухи та значне покращення вологозабезпеченості орного шару грунту.

За оперативними даними, на сьогодні під урожай 2017 року посіяно  озимої пшениці на площі 564 тис. га або 97 % (у 2015 р. – 469 тис. га),  озимого ячменю - 37,6 тис. га або 76 % (у 2015 р. – 32,9 тис. га), озимого ріпаку - 25,9 тис. га або 88 % до прогнозу (у 2015 р. –        30,4 тис. га).

Та лише на 38 % спостережних ділянок корисної вологи достатньо для нормального розвитку посівів. На решті площ  містилося  лише   10-19 мм при необхідних  30 мм та більше.

За температурними показниками на 2,5-3 тижні раніше звичайних строків озимі культури та багаторічні трави припинили вегетацію.

На період припинення вегетації на ранніх посівах озима пшениця знаходилась у фазі кущіння, на цих ділянках на 1м2 сформувалося 630-757 стебел, на одній рослині у середньому 1,6-2,2 стебла. Середня висота рослин становила 17-23см. Стан посівів переважав добрий. На посівах пізніх строків з'явилися сходи. Для активного розвитку цих посівів хоч і вистачало ефективного тепла, однак дефіцит грунтової вологи стримував ростові процеси. Озимина  в такому стані (за агрометеорологічними розрахунками близько 10 % посівів) буде нестійкою до несприятливих умов перезимівлі (низьких температур, льодової кірки, вимокання тощо).

Та турботи сільгосптоваровиробників не вичерпуються станом посівів. Триває закупівля мінеральних добрив для внесення їх під урожай наступного року.  Враховуючи перехідні залишки,  в сільськогосподарських підприємствах накопичено 18,3 тис. тонн поживних речовин мінеральних добрив, що становить 98 % до заявки.

Технологічна потреба аграріїв у пальному становить 21050 тонн дизпалива та 5048 тонн бензину.  Наразі придбано 17680 тонн дизпалива та 4795 тонн бензину, що становить відповідно 84 % та 95 % до технологічної потреби на період проведення осінніх польових робіт.


 


 


 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень