Великобілозерська районна державна адміністрація

Запорізькі майстрині вишивають карту України з молитвою про мир і єдність

Дата: 04.07.2016 16:23
Кількість переглядів: 499

В обласній універсальній науковій бібліотеці запорізькі майстрині-вишивальниці прийняли естафету від жителів Львова, які ініціювали всеукраїнську акцію «Карта - оберіг України». В її рамках  планується вишити величезну карту української держави.

Як повідомила виконуюча обов'язки директора обласного методичного центру культури і мистецтв Оксана Герман, стартувала акція 19 травня у Львові, під час проведення свята до Дня вишиванки.  Суть акції в тому, що кожна область протягом одного-двох тижнів буде вишивати свій регіон. Зрештою, карта знову повернеться до Львова і буде презентована у всій красі в ювілейний День незалежності України. Крім того, це рукотворне диво подадуть до Книги рекордів України.

- З давніх-давен вишивка вважається одним із автентичних символів української нації, це унікальне явище, аналогів якому в світі немає. Наші предки вірили, що вишита сорочка або рушник несуть особливу енергетику і можуть захистити від різних негараздів, - розповіла заслужений майстер української народної творчості, керівник творчого об'єднання майстрів народної вишивки «Цвіт калини» Роза Кутасевич, яка і буде разом з учасницями свого об'єднання вишивати Запорізьку область на карті.

Натхнення, теплоти рук і серця побажав майстриням депутат Запорізької міської ради Олег Коломоєць, який  передав запоріжцям полотно від львів'ян.

Вишивка кожного регіону України відрізняється як палітрою кольорів, так і орнаментом. У запорізькій вишивці переважають золотавий, синій і червоний кольори. До недавнього часу вишивка була призабута. Але знову відродилася, особливо коли в країні почалася війна - люди, одягнувши вишиванки, вирішили таким чином підкреслити свою приналежність до гордого і нескореного народу. Про вишивку знову заговорили як про генетичний код нації, сильний оберіг, який наші майстрині створюють своїми серцями  з молитвою про мир і єдність української держави.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень