Великобілозерська районна державна адміністрація

Учбові заклади області успішно впроваджують енергозберігаючі заходи

Дата: 14.11.2016 16:25
Кількість переглядів: 367

Стан упровадження програм енергоефективності та енергозберігаючих заходів у навчальних закладах області розглянуто під час розширеного засідання колегії Департаменту освіти і науки облдержадміністрації.

За даними Департаменту, в останні роки переведено на альтернативне паливо котельні навчально-виховних закладів м. Токмака, Василівського, Гуляйпільського, Пологівського і Токмацького районів.

Також у приміщеннях 214 загальноосвітніх і дошкільних навчальних закладів було  замінено 5420 віконних блоків на загальну суму біля 30,5 млн. грн.,  понад 16,5 тис. ламп на суму 827 тис. грн. у 211 загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах.

Проводяться капітальні ремонти дахів з утепленням (наприклад, Вільнянська спеціальна ЗОШ-інтернат та Запорізька школа-інтернат «Оберіг»), утеплення та ремонт зовнішніх теплових мереж (Кам’янська спеціальна ЗОШ-інтернат), установка нових біметалевих батарей (Новомиколаївська спеціальна ЗОШ-інтернат «Паросток»).

Михайлівським вищим професійним училищем проведено термомодернізацію (утеплення) зовнішніх стін на суму 186,4 тис. грн. та заміну 1013 секцій батарей на суму 123,5  тис. грн.

Бердянська міськрада, як член Асоціації енергоефективних міст, взяла участь у конкурсі і виграла грант на забезпечення міських дошкільних навчальних закладів сонячними батареями, на які корпорацією  NEFCO (Північна екологічна фінансова корпорація) було виділено  262 тис. євро. Сьогодні сонячні колектори використовують ще п’ять  дошкільних навчальних закладів міста.

Цього року три загальноосвітні заклади області – Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 20 екологічного профілю, Бердянська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІІ ступенів та Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Джерело» - стали переможцями в рамках всеукраїнського проекту  «Школа енергії», який реалізує в Україні Асоціація «Енергоефективні міста України». За підсумками впровадження, які було підбито восени в Одесі, головним переможцем цього проекту в Україні стала Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Джерело».

- Проте попереду ще значно більше роботи, ніж на сьогодні вже зроблено. Вимагає вдосконалення та розвитку і впроваджувана нами модель менеджменту енергозбереження в управлінні системою освіти та конкретними навчально-виховними закладами. Зараз, при формуванні проектів місцевих бюджетів усіх рівнів, керівникам освіти, готуючи пропозиції по своїй галузі, важливо передбачити і відповідні кошти на заходи з енергозбереження уже до наступного нового навчального року, - підбила підсумки директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Озерова.


 


 


 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень