Великобілозерська районна державна адміністрація

Обласна влада посилює контроль за нарахуванням субсидій населенню

Дата: 13.09.2016 15:45
Кількість переглядів: 350

Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль взяв участь у всеукраїнській селекторній нараді, що відбулася під головуванням Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана. Головні питання заходу - призначення населенню житлових субсидій та перерахування і використання відповідних коштів.

Як зазначив Глава Уряду, залякування популістів тим, що платіжки за житлово-комунальні послуги будуть великими і громадяни не зможуть їх сплачувати, є неправдивим.

- Держава не буде фінансувати минулу систему в газовій сфері, що породжувала збитки комунальних підприємств та масштабну корупцію, а фінансуватиме підтримку конкретних громадян України, які потребують такої допомоги після встановлення ринкової ціни на газ. Усі ті, хто має гроші, заплатять повну ціну, а тим, хто має невеликі доходи,  різницю, близько 85%, заплатить держава. Ми не будемо фінансувати збитки теплокомуненерго, водоканалів - ми будемо фінансувати підтримку кожного конкретного громадянина України, який потребує такої допомоги, - наголосив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

За даними Департаменту соціального захисту населення Запорізької ОДА, в цьому році за призначенням субсидії звернулося 196,7 тисячі сімей. Динаміка звернень свідчить, що в середньому до органів соцзахисту  щотижнево звертається близько 2,5 тисячі сімей. За станом на 01.08.2016 субсидію на оплату житлово-комунальних послуг отримували 226,1 тисячі сімей.

Сума коштів, спрямованих з державного бюджету на цю допомогу, складає 1,02 мільярда гривень. З них профінансовано 893 мільйони, заборгованість складає 619,8 мільйона гривень.

Крім цього, субсидію на придбання твердого палива та скрапленого газу в поточному році призначено 28,1 тисячі сімей на загальну суму 57 мільйонів гривень. З них профінансовано 31,2 мільйона гривень, заборгованість відповідно - 25,8 мільйона гривень. У зв’язку з установленням нової ціни на тверде паливо та скраплений газ у Запорізькій області необхідно перерахувати 28,1 тисячі справ отримувачів субсидії на ці енергоносії. З урахуванням вартості газопостачання, централізованого опалення, гарячого водопостачання та інших послуг очікується, що в опалювальний період 2016/2017 років цим видом допомоги скористаються до 400 тисяч домогосподарств області.

За словами Костянтина Бриля, Запорізька область не пасе задніх у процесі нарахування субсидій.

- У деяких районах через брак кадрів  існує відставання. Проте ця тенденція з’явилася лише у серпні, коли показники знизились до 97%. Тож нині ми ставимо на контроль питання нарахування субсидій. Адже за кожним відсотком не нарахування субсидій стоять реальні люди, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень