Великобілозерська районна державна адміністрація

Влада регіону вишукує шляхи стабілізації ціни на хліб

Дата: 12.12.2016 16:36
Кількість переглядів: 375

Заступник голови облдержадміністрації (стажування) Олександр Німас провів робочу зустріч з керівниками хлібопекарських підприємств, які працюють в області. Основне питання, яке порушили учасники заходу – цінова ситуація на ринку виробництва хліба та хлібобулочних виробів.

- Хліб завжди був основним продуктом харчування для забезпечення продовольчої безпеки, який, крім споживчих якостей,  несе соціальне навантаження. Продовольча безпека – це гарантоване забезпечення населення хлібом високої якості в достатній кількості за доступними і стабільними цінами. Через те, що зросли ціни на хліб, збільшилася кількість звернень громадян до облдержадміністрації цього питання, зростає соціальна напруга, - підкреслив Олександр Німас.

У Запорізькій області хліб і хлібобулочні вироби виробляють 57 підприємств у середньому близько 5 232 тонни на місяць. У тому числі підприємствами ТМ «Хлібодар» щомісяця випускається в середньому близько 4500 тонн хліба та хлібобулочних виробів, що становить 85 % від загального обсягу.

Крім підприємств ТМ «Хлібодар» провідними в галузі є ТОВ «Хліб Токмака», «Урожай», «Банівка». Також значну кількість хліба та хлібобулочних виробів випікають у торгових мережах  - близько 20 тонн на добу.

У зв'язку з тим, що з 24 листопада 2016 року підприємства ТМ «Хлібодар» підняли оптово-відпускну ціну на хліб і хлібобулочні вироби на 5 %, ситуація на ринку  склалася напружена.

Як зазначив  директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Андрій Ревуцький, цього року аграріями області зібрано 1,7 млн. тонн пшениці, з якої продовольчої – понад 900 тис. тонн, що повністю забезпечує потребу регіону в борошні для виробництва хліба до майбутнього врожаю.

Департаментом агропромислового розвитку проведено моніторинг цін на зерно пшениці і борошно для хлібопечення. Порівняно з початком 2016 року ціна на пшеницю другого та третього класу зросла на 13 %, ціна на борошно вищого і першого сорту -  на 5%, на житнє – на 18 %. Водночас зросли ціни на електроенергію  на 23,9 % і на газ – на  12,2 %

На сьогодні державного регулювання цін на хліб немає,  оскільки Кабінетом Міністрів України зупинено дію постанови «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін». У зв'язку з цим зупинено дію розпорядження голови облдержадміністрації щодо встановлення граничного рівня рентабельності виробництва хліба простої рецептури вагою понад 500 грамів у розмірі 5 %.

За даними моніторингу державної служби статистики, середня ціна на хліб із борошна першого сорту в Запорізькій області становить 9,75 грн./кг (у Дніпропетровській – 11,39 грн./кг, Херсонській – 10,52 грн./кг, у середньому по Україні – 10,70 грн./кг), що відповідає 20-му місцю серед регіонів України, середня ціна на житньо-пшеничний хліб у Запорізькій області становить 9,51 грн./кг (у Дніпропетровській – 9,76 грн./кг, Херсонській – 11,04 грн./кг, по Україні – 10,48 грн./кг), що відповідає 17 місцю серед регіонів України.

- Для недопущення соціальної напруги на разом із керівниками провідних хлібопекарських підприємств області та торгових мереж необхідно спільно знайти шляхи для стабілізації цінової ситуації на ринку хлібобулочних виробів, - заявив Олександр Німас.


 


 


 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень