Великобілозерська районна державна адміністрація

Обласна влада буде контролювати дотендерні закупівлі

Дата: 06.06.2016 13:05
Кількість переглядів: 472

Депутати обласної ради розглянули питання «Про надання Запорізькій обласній державній адміністрації права визначати генерального замовника (генеральних замовників) для здійснення закупівель за кошти обласного бюджету в інтересах замовників за рамковими угодами».

Як підкреслила заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, закупівлі за бюджетні кошти здійснюються у відповідності до Закону України «Про здійснення державних закупівель», а з 01 серпня 2016 року відповідатимуть  вимогам Закону України «Про публічні закупівлі». Закупівлі здійснюються за тендерною процедурою, якщо вартість товарів (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт – 1, 5 млн. грн. Усі інші закупівлі здійснюються замовником без проведення тендерних процедур за прямими договорами.

За її словами, фактично проведені закупівлі свідчать по те, що питома вага закупівель без застосування тендерних процедур майже не відрізняється від планових. У 2014 році без тендерів проведено закупівлі 32 % від обсягу фінансування, у 2015 році – 51%, а в І кварталі 2016 році ця цифра досягає 45% від фактичного фінансування.

Експерти називають такі форми закупівлі  «тіньовими» через те, що їх майже неможливо відслідкувати. Інформація про такі закупівлі не оприлюднюється  і може бути отримана лише за окремим запитом.Одним із інструментів виведення таких закупівель на рівень публічних є здійснення закупівель за рамковими угодами.

До переліку товарів, які можуть закуповуватися за рамковими угодами, входять основні продукти харчування (крупи, макаронні вироби, хліб та хлібобулочні вироби, м’ясо-молочна продукція, овочі та ін.), вугілля кам’яне, ліки та медичне устаткування, автомобілі спеціального призначення, офісні та канцелярські вироби, ряд послуг та інше.

- Враховуючи, що близько половини всіх закупівель за кошти обласного бюджету здійснюється обласними комунальними установами і закладами без процедур торгів, та те, що контролювати такі закупівлі, зокрема раціональність і ефективність витрачання коштів, досить важко, і не завжди при укладенні таких угод обирається постачання товарів за найнижчими цінами, пропонується здійснення закупівель за рамковими угодами. Вони дозволять проводити всі закупівлі, в тому числі і на суми, які раніше не досягали 200 тис. грн. по окремих замовниках, через процедури торгів, що даватиме можливість контролювати ефективність і раціональність їх використання. На теперішній час усі розбіжності усунуто, в ряді областей напрацьовано позитивний досвід закупівель за рамковими угодами. Більш детальні напрацювання щодо переліку товарів, які будуть закуповуватися за рамковими угодами, переліку генеральних замовників та інших питань будуть вирішуватися спільною робочою групою, до складу якої увійдуть керівники обласної ради та облдержадміністрації, голови постійних комісій та фракцій обласної ради, керівники профільних департаментів та служб облдержадміністрації, - зазначила Зінаїда Бойко.

У свою чергу, голова облдержадміністрації Костянтин Бриль підкреслив, що у дотендерних закупівлях  було виявлено найбільше випадків порушень та корупції. Тож віднині контролювати їх будуть представники влади області та депутатський корпус.

- Найяскравішим прикладом дотендерних закупівель є придбання вугілля для опалення шкіл та комунальних підприємств у районах області. Цього року вартість палива була дуже високою та не відповідала його якості. Крім того, проаналізувавши, ми побачили, що дуже часто закупівлі на суму  менше 100 тисяч гривень проводяться через одноденні фірми, які потім зникають у невідомому напрямку. Нині ми маємо ввести на обласному рівні контроль якості та ціни товарів і послуг, які отримують жителі нашого регіону, – наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

 

 Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень