Великобілозерська районна державна адміністрація

Реалізація Програми з підвищення рівня енергоефективності дозволить населенню зменшити оплату за енергоносії

Дата: 06.06.2016 13:57
Кількість переглядів: 562

Почала діяти Програма з підвищення рівня енергоефективності Запорізької області на 2016 – 2020 роки. Відповідне рішення ухвалено під час  п’ятої сесії  обласної ради сьомого скликання.

Програма спрямована на ефективне використання паливно-енергетичних ресурсів, зменшення їх споживання та втрат у бюджетній сфері та житлово-комунальному господарстві області, на зниження енергоємності виробництва шляхом реалізації технічних, інноваційних рішень, створення економічно привабливих умов для інвестиційних проектів з енергозбереження.

За словами фахівців, переважна частина житлового фонду побудована в 50-80 роках минулого століття, яка не відповідає сучасним вимогам енергозаощадження, відповідно в цих будівлях  низький рівень енергозбереження. За оцінками як вітчизняних, так і закордонних експертів, потенціал економії електроенергії в будинках і спорудах досягає 50 – 65%, а теплової енергії - близько 50%.

Враховуючи зацікавленість споживачів до впровадження енергоефективних та енергозберігаючих заходів у своїх оселях, пропонується надати підтримку шляхом здешевлення кредитних ресурсів, які залучаються населенням, об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельними кооперативами. Обсяг фінансування на реалізацію заходу протягом дії Програми складає 5 млн. грн., у тому числі у 2016 році – 1 млн. грн. Програма передбачає надання часткової компенсації суми кредиту: 20% - на матеріали для ОСББ і ЖБК; 10% - на матеріали на заміну газових котлів для населення; 15% - на матеріали для фізичних осіб для впровадження енергоефективних заходів.

Для бюджетних установ та організацій до енергозберігаючих належать заходи, спрямовані на скорочення енергоспоживання, а саме: термомодернізація стін, вікон, дверей, горищ, підвалів; модернізація (заміна) систем опалення та гарячого водопостачання; переведення опалювальних систем на використання альтернативних чи місцевих видів палива; модернізація систем освітлення з використанням енергоощадних приладів; упровадження локального та індивідуального опалення, що виключає втрати в тепломережах; заміна застарілого, низько ефективного котельного обладнання на сучасне, що забезпечує зменшення споживання природного газу, переведення котельних на альтернативні види палива,  впровадження геліоустановок, які взагалі виключають використання природного газу.

У результаті реалізації Програми очікується: зниження рівня енергоємності валового регіонального продукту на 15% порівняно з 2015 роком, підвищення рівня енергетичної безпеки регіону та конкурентоспроможності економіки; зменшення залежності від імпортованих енергоносіїв та втрат паливно-енергетичних ресурсів; забезпечення економії обсягів паливно-енергетичних ресурсів бюджетними установами за рахунок запровадження відповідних заходів та проектів  на 15 %; переведення існуючих газових котлів на котли, які працюють на альтернативних видах палива; збільшення частки відновлюваних джерел енергії у структурі споживання паливно-енергетичних ресурсів області  на 5% до 2020 року; зменшення споживання населенням енергоносіїв; зменшення фінансового навантаження на мешканців по оплаті за спожиті житлово-комунальні послуги та енергоносії.

Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів бюджетів усіх рівнів, підприємств, установ і організацій, запланованих на реалізацію заходів з енергоефективності.

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень