Великобілозерська районна державна адміністрація

Процес об’єднання територіальних громад виходить на завершальний етап

Дата: 12.12.2016 16:41
Кількість переглядів: 456

Результати реформи децентралізації влади у 2016 році були озвучені під час прес-конференції, яка відбулася  в Запорізькому Медіа Центрі. У заході взяла участь заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко. До висвітлення  стану  об’єднання територіальних громад долучилися керівники профільних структурних підрозділів облдержадміністрації, депутати обласної ради, регіональні консультанти.

- Та робота, яка проводилася, дала позитивні результати. Підбиваючи підсумки, можна говорити, що в цьому році зроблено дуже багато. Зокрема, в області  створено ще 17 об’єднаних територіальних громад. Загалом наразі налічується 23 громади. Нещодавно відбулися вибори в п’яти об’єднаних громадах, ще у чотирьох голосування призначено на 18 грудня, ще шість громад визначаються з датою виборів, на яких оберуть своїх голів. Обласна влада працює з кожним районом, кожною територією, з кожною людиною окремо. Виїзні консультації, ініційовані головою облдержадміністрацією,  приносять свої результати. Також дано старт децентралізованому марафону. Окрім цього, на територіях активно працюють експерти регіонального відділення Асоціації міст України. Завдяки цьому ми маємо спільні результати плідної роботи влади, експертів та громадськості. Проте на цьому наша спільна робота не зупиняється. Досвід цього року показав, що громади потребують певного супроводу та допомоги, від новоутворених громад надходять звернення щодо надання консультацій, методологічної допомоги, допомоги в оформленні документів. Громади, які було утворено в 2015 році, вже мають певні успіхи, які вони поширюють серед інших, тож утворення нових громад відбувається вже по пройденому шляху. Наразі розробляється нова програма підтримки об’єднаних територіальних громад у 2017 році. Сподіваюся, що ми спільно з депутатами обласної ради під час сесії зможемо прийняти правильні рішення. Уряд теж готовий фінансово підтримувати запорізькі громади через надання субвенцій на покращення інфраструктури, - зазначила Зінаїда Бойко.

Депутат обласної ради Дмитро Майстро, який входить до складу робочої групи, вважає, що 2016 рік є переломним у плані об’єднання громад у Запорізькій області.

- Ми маємо позитивний досвід, а головне – люди відчувають цей результат. Проте наразі є низка законодавчих нюансів, які стосуються діяльності та повноважень об’єднаних громад. Зокрема, це стосується права використання земельних ділянок. Також є законодавчі питання щодо діяльності районних рад. Обласна рада буде працювати над вирішенням цих та багатьох інших питань, - зауважив Дмитро Майстро.

За словами Зінаїди Бойко, наступний 2017 рік має стати основним етапом об’єднання громад в області.

- Сьогодні наші громади пишуть історію свого успіху й зупинятися на цьому ми не будемо, - підкреслила посадовець.


 


 


 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень