Великобілозерська районна державна адміністрація
Великобілозерський район, Запорізька область

ОСОБАМ З ІНВАЛІДНІСТЮ ДОПОМАГАЮТЬ ПІДВИЩИТИ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ НА РИНКУ ПРАЦІ

Переглядів: 182

Одним із  пріоритетних напрямів діяльності Державної служби зайнятості є надання якісних соціальних послуг громадянам з інвалідністю, які не можуть на рівних конкурувати на ринку праці. Допомога фахівців полягає у наданні профорієнтаційних послуг, сприянні їх працевлаштуванню та професійному навчанню.

За даними обласного центру зайнятості,  у 2017-2018 роках 42 особи цієї категорії громадян закінчили навчання коштом Фонду соціального захисту інвалідів за спеціальностями: правознавство, економіка, філологія, мова та література, інженерія програмного забезпечення, економічна кібернетика, 16 із них звернулися за сприянням у працевлаштуванні. Загальними зусиллями з початку року за направленням служби зайнятості працевлаштовано 11 осіб з інвалідністю.

Загалом протягом січня – серпня поточного року на обліку в центрах зайнятості області перебували 2034 особи, які мають інвалідність. З початку року за направленням центру зайнятості були працевлаштовані 462 людини з інвалідністю, з них 427 мали статус безробітного. Допомогу по безробіттю отримували 1638 осіб з інвалідністю. Протягом цього періоду в базі даних служби зайнятості налічувалось 679 вакансій для інвалідів, на сьогодні їх кількість складає 158 одиниць. За цей час 70 безробітних громадян з інвалідністю пройшли професійне навчання, 63 з них працевлаштувалися після його закінчення. У громадських та інших  роботах тимчасового характеру брали участь 191 особа. Профорієнтаційними послугами скористалися дві тисячі громадян з інвалідністю.

Основним завданням для зацікавлених сторін, залучених до процесу надання послуг з працевлаштування осіб з інвалідністю, є розширення взаємодії з метою забезпечення рівних можливостей для осіб з інвалідністю в навчанні та зайнятості, підвищення їх конкурентноздатності на ринку праці.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

« повернутися до списку новин