Великобілозерська районна державна адміністрація

Володимир Гройсман: «Дві третини українців помирають від захворювань серцево-судинної системи. Ми можемо вплинути на ситуацію, запроваджуючи програму «Доступні ліки»

Дата: 14.04.2017 15:53
Кількість переглядів: 335

Про це Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман сказав під час селекторної наради з питань охорони здоров'я з головами обласних державних адміністрацій, проведеної у рамках робочої поїздки до Кропивницького. У нараді взяли участь перший заступник голови Запорізької ОДА Дмитро Давтян, заступник голови ОДА Едуард Гугнін, заступник міського голови м. Запоріжжя Анатолій Пустоваров.

- У нас є кошти для того, аби люди, які потребують постійного лікування, були забезпечені необхідними ліками. Важливий елемент - яким чином в регіонах будуть реалізовані програми. Ліки, їхня доступність мають надзвичайно важливе значення., - сказав очільник Уряду.

Програма «Доступні ліки» передбачає виділення безкоштовних ліків проти серцево-судинних захворювань, цукрового діабету ІІ типу та бронхіальної астми для хронічно хворих.

- Ми маємо жахливі цифри – дві третини українців помирають від захворювань серцево-судинної системи. І тому ми будемо розвивати, у тому числі, і мережу кардіоцентрів по всій країні – їх буде не менше 13 у цьому році. Ми маємо 500 млн. грн.. на цю програму. Якщо потрібно буде надати ще ресурс, ми знайдемо ще 500 млн. грн. Головне, аби українці були здорові, - сказав Володимир Гройсман.

Він зазначив, що представники місцевої влади несуть персональну відповідальність.

- Ви маєте, як один, розраховуватись з аптечними мережами. Цю програму забезпечення безкоштовними ліками ми запустили один раз і надовго. Вона буде діяти і в цьому, і в наступних роках. Я би хотів, аби процес взаєморозрахунків був дуже якісним і доступність була забезпечена. Попереджаю, шановні друзі, особливо перших керівників, якщо ви будете безвідповідально ставитись до цієї програми, я вам обіцяю, що заробітну плату будете отримувати наліпками, які мають бути на аптеках, аби вам ще раз нагадати, що ви несете відповідальність за кожну людину. Я би хотів, що б ми відповідально до цього ставилися, - наголосив Володимир Гройсман.

- Ми отримали 22,5 млн. грн. на виконання цієї програми. Проте, згідно розрахунків, нам необхідно вдвічі більше. Адже потреба тільки одного міста Запоріжжя – 24 млн. грн. Зазначу, що на сьогодні в нас є 79 договорів. В програмі вже беруть участь 163 аптечних пункти. Виписано 4000 рецептів на отримання ліків, з яких відпущено – 1500. Проблем наразі в нас немає, - зазначив Дмитро Давтян.

Нагадаємо, відшкодування вартості ліків визначатиметься Національним переліком основних лікарських засобів у 2017 році. До його складу входять рекомендовані Всесвітньою організацією охорони здоров’я 21 міжнародна непатентована назва (МНН або діюча речовина) для лікування серцево-судинних хвороб, бронхіальної астми та цукрового діабету ІІ типу.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень