Великобілозерська районна державна адміністрація

«Пам’ять про них збережуть обеліски»

Дата: 06.05.2016 17:22
Кількість переглядів: 496

У Великобілозерському районі 06 травня 2016 року на території Гюнівської сільської ради відбувся траурний мітинг, присвячений перепохованню  останків 19 воїнів, що загинули при визволенні села Гюнівка. 

В урочистому заході прийняли участь голова райдержадміністрації Юрій Шворак, помічник народного депутата України Сергій Джуган та депутат обласної ради Ірина Гуцуляк, начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко, господар території – Гюнівський сільський голова Сергій Цвєтов, представники військкомату та громадських районних організацій, пошукових загонів  «Вітязь» (Василівський район), «Вотан» (Токмацький район), «Закінчимо війну» (Верхньорогачинський район), «Рубіж» (Великобілозерський район), які приймали активну участь у пошукових роботах. Також, у траурному заході прийняли участь учнівська молодь та небайдужі мешканці Великобілозерського району.

На території Гюнівської сільської ради дві братських могили.  На  жаль, на вистрадженній  і  умитій дощем сліз скорботи гюнівській землі оселились  навічно  1443  солдатських душ.  Дякуючи роботі пошукових загонів в районі колишнього хутора Новотроїцький  знайдено  останки 19 червоноармійців. Імена двох з них вдалося встановити. Це наш земляк із Запорізького краю, з Гуляйпільщини, уроженець с. Марфополь Балак Євдокім Філонович, 1905 року народження, який з січня 1944 року вважався зниклим безвісти та уроженець Мордовії – Дорожкін Петро Олександрович, 1923 року народження, який загинув 3 січня 1944 року. Імена та прізвища інших солдат не вдалося встановити. Але пам’ять про всіх захисників залишиться навіки.

До присутніх на заході звернувся голова районної державної адміністрації Юрій Шворак, який наголосив, що завдання сучасного покоління полягає у виявленні поваги до ветеранів та вшануванні пам’яті всіх тих, хто загинув у Другій світовій війні. Незважаючи на свою миролюбність, український народ готовий і надалі із зброєю в руках відстоювати свою свободу та незалежність. Зміцнення обороноздатності, розбудова армії - є пріоритетом для Української держави. Тимчасово окуповані українські території буде обов’язково повернуто. Голова Асоціації пошукових загонів Запорізької області Володимир Смєрдов подякував всім присутнім за небайдужість, а Ріфат Гейченко - передав рідним особисті речі загиблих, які були при них під час розкопок.

На перепохованні останків воїнів, що загинули в роки Другої світової війни під селом Гюнівка були присутні родичі знайдених червоноармійців, ті, які довгий час не мали відомостей про місце останнього спочинку своїх рідних.  Це онуки Балака Євдокіма Філоновича - Шевченко Олександр Петрович та Мамонтова Валентина Петрівна. Його правнук Мамонтов Олександр та праправнук, теж, Мамонтов Олександр. Також  сестра загиблого Дорожкіна Петра Олександровича – Матросова Людмила Іванівна. Вони висловили слова щирої вдячності всім, хто займається пошуковими роботами, вносить вагомий вклад у патріотичне виховання підростаючого покоління, хто бере участь у розбудові незалежної України. Адже ще мільйони сімей не мають можливості вклонитися могилам своїх батьків, дідів і прадідів, які загинули на війні. 

      Панахиду за полеглими воїнами  провів Ієрей Олександр - настоятель Православної церкви при храмі  на ім»я святих апостолів Петра і Павла.  

Присутні на заході вшанували пам'ять загиблих воїнів  хвилиною мовчання та покладанням квітів та вінки до підніжжя  могили загиблих воїнів


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень