Великобілозерська районна державна адміністрація

У регіоні планується побудова двох нових вітроелектростанцій

Дата: 21.04.2017 15:37
Кількість переглядів: 383

Під час засідання круглого столу, який відбувся під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Олександра Бабаніна, обговорено аспекти будівництва та експлуатації потенціальних проектів будівництва двох вітроелектростанцій у Запорізькій області.

У заході взяли участь представники Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації, Управління містобудування та архітектури, Департаменту екології та природних ресурсів, Департаменту архітектурно-будівельної інспекції у Запорізькій області, Головного управління ДСНС України у Запорізькій області, Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області, Державної екологічної інспекції у Запорізькій області, Приморської районної державної адміністрації, ТОВ «Вінд Пауер» ДТЕК.

- На сьогодні впровадження альтернативних джерел енергії у Запорізькій області має надзвичайно важливе значення для економіки всієї України. Запорізький регіон має значний потенціал енергії вітру і сонця, тому необхідно приділяти більше уваги розвитку цих джерел альтернативної енергії. Це має стати пріоритетом розвитку енергетичної сфери області, як складової національної безпеки, - наголосив Олександр Бабанін.

Як гарний приклад, у Запорізькій області побудована Ботієвська вітрова електростанція, яка є найбільшою в Україні, і входить до 5 найбільших ВЕС Центральної та Східної Європи. Станція розташована на узбережжі Азовського моря між с. Ботієве і с. Приморський Посад Приазовського району. У 2014 році Ботієвська ВЕС повністю введена в дію та включає в себе 65 вітрових турбін загальною потужністю 200 МВт. Обсяг інвестицій у проект склав 3,5 млрд. грн. (близько 340 млн. євро).

При цьому, ДТЕК реалізує програми соціально-економічного розвитку в Приазовському районі, де розташована Ботієвська ВЕС. Протягом 2012-2016 років було реалізовано 29 соціальних проектів. Зокрема, було відремонтовано 11 об'єктів соціальної інфраструктури, побудовано паркову зону і стадіон, профінансовано розробку проектно-кошторисної документації та генерального плану. Встановлено водонапірні башти та відремонтовано водопровідну мережу в с Ботієве, придбано два шкільних автобуса та інше.

На сьогоднішній день ДТЕК планує розпочати реалізацію другого проекту – Приморської вітроелектростанції загальною потужністю до 200 МВт.

Планується, що станція буде розташована на двох площах: Приморськ 1 - поблизу м. Приморськ та Приморськ 2 - поблизу діючої Ботієвської ВЕС.

На кожній з територій буде розташовано 26 вітрових турбін. Всього планується змонтувати і ввести в експлуатацію 52 вітрових турбіни.

Очікуваний обсяг інвестицій в проект - близько 300 млн. євро (з урахуванням курсових коливань може скласти близько 9,4 млрд. грн.)

Початок реалізації проекту заплановано на II півріччя 2017 року. Перші 100 МВт проекту будуть введені в експлуатацію не пізніше січня 2019 року, другі 100 МВт - не пізніше 01.01.2020.

- Враховуючи значущість цих об'єктів для соціально-економічного розвитку Запорізької області, необхідно забезпечити сприятливий інвестиційний клімат для збільшення обсягів інвестицій у сферу виробництва теплової і електричної енергії нашого регіону, - підбив підсумки Олександр Бабанін.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень