Великобілозерська районна державна адміністрація

Рятувальники попереджують про підвищену пожежну небезпеку

Дата: 22.07.2016 09:59
Кількість переглядів: 337

У зв’язку із пожежонебезпечним періодом рятувальники наголошують на необхідності дотримання людьми правил пожежної безпеки під час відвідування екосистем. Адже безвідповідальні дії можуть призвести до розповсюдження вогню на житлові, господарські споруди, дачні садиби. Гасіння лісових пожеж та загорянь на відкритій території пов’язане з подоланням великих труднощів, затратою значних матеріальних засобів і людських ресурсів. збитків. Непоодинокими були випадки, коли полум’я з невеличкого загоряння перекидалося на дерева та господарчі будівлі. Вогонь на відкритій території в безвітряну погоду може розповсюджуватися зі швидкістю до 4-х км за годину, а у вітряну – до 30 км; висота полум’я сягати двох метрів. Найбільш загрозливою є пожежа, яка розповсюджується при сильному вітрі з різкими змінами напрямку і швидкості.

Під час відвідування лісів, берегів річки Дніпро та Національного заповідника о. Хортиця необхідно бути вкрай обережним, адже не загашений недопалок або не залите вогнище можуть стати причиною виникнення масштабної пожежі. Представники лісництва розповідають, що для того, щоб повністю відновити пошкоджені дерева, необхідно в середньому 40-50 років, чагарники та кущі відновлюються за п’ять років. Якщо пожежа знищила червонокнижний вид трави чи кущів – це завдає неоціненних збитків.

Під час відпочинку на природі треба слідкувати за розпаленим багаттям та дотримуватися всіх правил пожежної безпеки. При виборі місця для пікніка слід врахувати наявність охоронної зони ліній електромереж. Вона становить для ЛЕМ напругою 6-10кВ – 10 метрів з кожного боку лінії, для ЛЕМ напругою 35кВ – 15 метрів, для ЛЕМ напругою 110кВ – 20 метрів, для ЛЕМ наругою 150кВ і більше – 25 метрів. Розпалення багать у охоронній зоні загрожує не лише знеструмленням лінії, а й несе безпосередню загрозу для здоров’я і навіть життя. Категорично забороняється також розкладати багаття, спалювати стерню, залишати легкозаймисті матеріали та складати сміття поблизу ліній електропередач та трансформаторних підстанцій.

За даними Головного управління Держслужби з Надзвичайних ситуацій у Запорізькій області, з початку цього року виникла 481 пожежа в екосистемах на території області, у результаті чого вогнем було знищено 80,75 га території навколишнього природного середовища.

Рятувальники вкрай стурбовані таким станом та звертаються до громадян з проханням бути пильними та обережними під час відпочинку на природі, дотримуватись правил пожежної безпеки. Якщо вже так сталося, що багаття переходить у неконтрольоване розповсюдження вогню, слід одразу телефонувати до Служби порятунку «101».

 

 

 

 Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень